Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
TARİHTEN GÜNÜMÜZE ERMENİ MESELESİ VE ZULÜMLER
TARİHTEN GÜNÜMÜZE ERMENİ MESELESİ VE ZULÜMLER TARİHTEN GÜNÜMÜZE ERMENİ MESELESİ VE ZULÜMLER

TARİHTEN GÜNÜMÜZE ERMENİ MESELESİ VE ZULÜMLER

Yazar: KADİR MISIROĞLU
Ürün Kodu: km24
Stok Durumu: Stokda YOK
KDV Dahil: 40,00TL

Değerli okuyucu!..

Her yıl bir jenosid (soykırım) olduğu iddiası ile tekrarlanan 1915 Yılı'ndaki "Ermeni Tehciri" aslında Hilâl-Salib (haç) mücâdelesinin kanlı bir safhasından başka bir şey değildir. Vâki olan da bir jenosid değil mukaatele (karşılıklı vuruşma)dir. Bu gerçeğin Ermeni asıllı yazarların eserleri ile dahî ispatı kabildir, ille de bir kusurlu aranacaksa idâresi altında asırlarca müreffehen yaşadıkları Osmanlı'ya sadakatten ayrılan ve bu kıtâle ilk başlayan Ermeniler'dir. Üstelik onların bu kıyamı Osmanlı Cihan Devleti'nin ezelî düşmanı ve Haçlı zihniyetinin zebûnu olan Batılı emperyalistlerin teşvik ve destekleri ile gerçekleştirmiş olmaları suçlarını daha da ağırlaştırmaktadır.

Böyle olduğu hâlde bizim milletçe unutmaya ve afvetmeye meyyal bulunduğumuz fâciâları yurtdışındaki bir kısım ermeninin her yıl tekrar edip durması karşısında kendimizi müdâfaa mecburiyetinde kalışımız hem bizim ve hem de beraber yaşadığımız Ermeni vatandaşlarımız için gerçekten hazin bir tâlihsizliktir!

Yayınevimiz, Tehcir'in 100. Yıldönümü vesilesi ile tarihteki "Ermeni Mes'elesi"ne dâir gerçeklerin bir panoramasını en doğru bir şekilde aksettiren böyle bir eseri yayınlamaktan şeref duyar!..

 

Kitabın konu başlıkları şöyle:

Ermeniler ve Ana Hatları İle Ermeni Tarihi / Tarihte Ermeni Meselesinin Zuhuru ve Bunun Amilleri / Ermeni İsyan ve İhtilalleri / 1. Cihan Harbi Esnasında Ruslar’ın Gölgesinde İcra Edilen Ermeni Zulümlerine Dair Şahâdetler / Tehcir Hadisesi / Lozan Konferansında Ermeni Meselesi ve Lozan Sonrası / Ermeni Meselesinde Son Perde: Karabağ Meselesi ve Hocalı Katliamı.

150 TL VE ÜZERİ alışverişlerinizde KARGO BEDAVA -

TOPTAN ALIMLAR İÇİN TALEBİNİZİ BURADAN İLETEBİLİRSİNİZ.​  (Toplu alımlarda fiyat değişmektedir.)

YURT DIŞINDAN SATIN AL

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama:  Kötü             İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Benzer Ürünler