Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
SİCİLL-İ OSMÂNÎ YAHUD TEZKİRE-İ MEŞAHİR-İ OSMANİYYE (TAKIM)

SİCİLL-İ OSMÂNÎ YAHUD TEZKİRE-İ MEŞAHİR-İ OSMANİYYE (TAKIM)

Yazar: MEHMED SÜREYYA
Ürün Kodu: ms1
Stok Durumu: Stokda YOK
KDV Dahil: 185,00TL 150,00TL

SİCİLL-İ OSMÂNÎ (TAKIM) 5 CİLD

Son devir Osmanlı müelliflerinden Mehmed Süreyya Bey'in kaleme almış olduğu Sicill-i Osmanî, araştırmacı ve öğrencilerin yanında konuya ilgi duyan geniş bir kesimi de alâkadar etmektedir.

Eserin konusu, Osmanlı Devleti'nin kuruluşundan 1899 yılına kadar geçen sürede, devletin muhtelif kademelerinde vazife almış şahısların hayat hikâyelerini ihtiva etmektedir.

Neşrinden günümüze kadar geçen bir asırlık zaman içerisinde, değerini muhafaza etmiş olan bu kitap, daha mükemmeli yazılıncaya kadar bu özelliğinden bir şey kaybetmeyecektir.

Çeşitli zorluklardan dolayı araştırmacılar, Sicill-i Osmanî'yi bulmakta ve istifade etmekte güçlüklerle karşılaşmaktadır.

Bu zorluklara yazı, ifade ve terminoloji meselesi de ilâve edildiğinde eser, sadece sahasında uzmanlaşmış kimselerin faydalanabileceği bir kaynak durumuna gelmiştir. Sicill-i Osmanî'yi, sadece sahasında uzmanlaşan kişilerin değil, daha geniş bir kesimin istifadesine sunmak düşüncesiyle Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim elemanları tarafından bir yayın kurulu oluşturulmuş ve eserin birinci cildi Doç.Dr.Ali AKTAN, Doç.Dr.Abdülkadir YUVALI ve Doç.Dr.Mustafa KESKİN tarafından yayına hazırlanmıştır.

Bu eserin neşre hazırlanması sırasında titiz çalışmalarından dolayı Doç.Dr.Ali AKTAN ve Arş.Gör. Özen TOK'a, indeksin çıkarılmasında emeği geçen Araştırma Görevlileri Hasan Ali ŞAHİN, Afşin Ayhan ÜNAL, Hakan SİVAS, Havva KURT, Şakir BATMAZ ve Mehmet ÖZDEMİR'e, basımını gerçekleştiren SEBİL YAYINEVİ'ne burada teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

150 TL VE ÜZERİ alışverişlerinizde KARGO BEDAVA -

TOPTAN ALIMLAR İÇİN TALEBİNİZİ BURADAN İLETEBİLİRSİNİZ.​  (Toplu alımlarda fiyat değişmektedir.)

YURT DIŞINDAN SATIN AL

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama:  Kötü             İyi

Doğrulama kodunu giriniz: